Fırsat Turlarımız
(May 06, 2014)
FIRSAT TURLARIMIZI VE PROMOSYON GEZİLERİMİZİ ACENTAMIZDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. ATHENA TOUR 0212 296 93 47 / 48 www.athenatour.com    info@athenatour.com 
   |   

Batı Karadeniz


BATI KARADENİZ
SAFRANBOLU - AMASRA - BARTIN - DEVREK

20 - 21 Ocak / 17 - 18 Şubat 2018 ( 1 Gece - 2 Gün )
1 GÜN:
Sabah 06:00 İncirli, 06:30 Pangaltı Ofis Önü, 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü Hareket. Safranbolu’ya varış.Yörük Köyü gezisi, Sipahioğlu Konağı, Eski Osmanlı Çamaşırhanesi gezisi. Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’ya hareketimizde Türk Mahallelerinin panoramik seyri,Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi gezisi. Öğle Yemeği molası. Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Arastacılar Çarşısı, meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma ve alışveriş sonrasında otelimize varış, yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
2 GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası belirtilen saatte otelden ayrılış. Hareketle Amasra’ ya varıyoruz. Amasra’ nın girişinde bulunan Bakacak Tepesinden Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala Çeşm-i Cihan (Dünya’ nın Gözleri) dedikleri bu mu ola ” dediği Amasra’ nın manzarasını seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Kraliçe Amastris’ in kurduğu, Roma, Bizans ve Osmanlı izleri taşıyan tarihi Amasra’ nın merkezine geldiğimizde Karadeniz’ in meşhur balık lokantalarında alınan öğle yemeği sonrasında Amasra’ da Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısı gezilerinden sonra Dünya çapında baston yapımıyla ünlü Devrek’ te baston atölyesini ziyaret ediyoruz. Aşçılarıyla ünlü Mengen, Bolu güzergahından mola sonrasında İstanbul’ a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’ a varış ve turun sona ermesi.


 
1 Kişi : 299 TL ( İki Kişilik Odada Kişi Başı )
 


TURA DAHİL OLAN HİZMETLER:
1 Gece Otelde  Yarım Pansiyon konaklama (Sabah-Akşam Yemek  şeklinde )
Lüx otobüsler ile Gidiş-Dönüş Ulaşım
Programda yazılı olan tüm çevre gezileri
Prof. Rehberlik Hizmetleri
Otobüs içi İkramlar 

TURA DAHİL OLMAYANLAR:
Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Otelde alınan extralar
Tüm Öğle yemekleri Hariçtir.

ÖNEMLİ NOTLAR:
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

 

top