Fırsat Turlarımız
(May 06, 2014)
FIRSAT TURLARIMIZI VE PROMOSYON GEZİLERİMİZİ ACENTAMIZDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. ATHENA TOUR 0212 296 93 47 / 48 www.athenatour.com    info@athenatour.com 
   |   

Makaleler

İTALYA


 

İTALYA

SELANİK –IGOUMENİTSA- FERİBOT (1)-BARİ -ROMA (2)-FLORANSA (2) 

VENEDİK (2)  - BELGRAD(1)-SOFYA

13 - 22 Nisan 2018    ( 8 Gece - 9 Gün ) 

 

 

1. Gün : 13/04/2018 İSTANBUL – SELANİK – IGOUMENITSA

Akşam saat 21.30’de Kadıköy Evlendirme Dairesi ve saat 22:00’de Pangaltı Athena TOUR ofis önü 22.30 da Bakırköy Ömür Plaza önü  olmak üzere, İstanbul'dan hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş.

2. Gün :  14/04/2018 SELANİK – IGOUMENITSA  
Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turu.Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından  serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:55’de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.


3. Gün : 15/04/2018 BARİ – ROMA – (POMOEI & IŞIKLAR ALTINDA ROMA)
Sabah  saat 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile Yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla (Ekstra75 €) gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya  hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle (Ekstra 25€) Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden  Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum,  Via Del Corso , Piazza Del Popolo  akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.

4. Gün : 16/04/2018 ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır.  Şehirde serbest zaman , Geceleme otelinizde.

5. Gün : 17/04/2018 ROMA & FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Şehre varışın ardından, FLORANSA şehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Otelimize geçiş, oda dağılımı  ve  Geceleme otelimizde.

6. Gün : 18/04/2018 FLORANSA (PİSA – SİENA)
Sabah kahvaltısı sonrası  Ekstra Pissa –Siena (75 €) Gezisini gerçekleştirmek üzere hareket ;Gezimizde Toscana bölgesinin  iki tarihi şehri olan Siena ve  Pissa ‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca , Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Floransa’ya geliş, Konaklama otelimizde

7. Gün : 19/04/2018 FLORANSA - VENEDİK
Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel Venedik şehir turumuzu yapmak üzre hareket. Venedik’i tanımak üzere, yürüyerek     San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimiz onayladıkları taktirde Özel vapurettolar ile ( 15 € ) tarihi San Marco Meydanına varıyoruz Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde, görülecek yerler arasındadır.  Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz (Ekstra(25€) . Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği  Ekstra Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası (35 €) turuna katılabilirler.  Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.

7. Gün : 20/04/2018 VENEDİK (MİLANO – VERONA – GARDA)
Alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, Dileyen misafirlerimizle Tam gün süreli Ekstra (90 €) Milano&Verona&Garda Turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz.  Eski şehiri , günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı,  Brave-Dante ve Erbe Meydanını  görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardından Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda  şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz.Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz. Venedik’e hareket ve varış. Konaklama Otelimizde

8. Gün : 21/04/2018 VENEDİK – BELGRAD (BLED GÖLÜ)
Alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’a doğru hareket. Misafirlerimiz arzu ederlerse yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Gölü ( Ekstra  25 € ) ziyaret edilebilecektir. Bred Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak  Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkanı yakalıyoruz. Gölden hareketle Belgrad’a varış ve  Konaklama otelimizde.

9. Gün : 22/04/2018 BELGRAD – SOFYA - İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve  hareket: Öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a hareket ve varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.

 

1 Kişi : 499 Euro (1.996 TL)  

 

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Lux Otobüsler ile Gidiş – Dönüş ulaşım

* Roma, Floransa, Venedik, Selanik, Belgrad ve Sofya’da Şehir Turları

* Venedik         (2) Gece 4* Otel’de BB (Oda + Kahvaltı) Konaklama

* Floransa         (2) Gece 4* Otel’de BB (Oda + Kahvaltı) Konaklama

* Roma             (2) Gece 4* Otel’de BB (Oda + Kahvaltı) Konaklama

* Belgrad          (1) Gece 4* Otel’de BB (Oda + Kahvaltı) Konaklama

* Seyahat Sağlık Sigortası

* Igoumenitsa – Bari arası Feribot Yolculuğu

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

TURA DAHİL OLMAYANLAR:
* Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
* Müze Giriş Ücretleri

* Schengen vizesi & Seyahat Sağlık sigortası 130 €

* Zorunlu Yurt Dış Paket Tur Sigortası 15 €

* Yurtdışı çıkış vergisi 15 TL

* Şehir Konaklama Vergileri 50 €
* Ekstra Geziler.

 

 

Feribot
GRUBUMUZA ÖZEL 50 KİŞİLİK PULMAN KOLTUKLAR BULUNAN BİR ODA TAHSİS EDİLEREK HERKESE ANAHTAR VERİLİYOR.DİLEYENLER BURADA,İÇERİDE KANEPE VE KOLTUKLARDA ,İSTEYENLER GÜVERTEDE GECELEME YAPABİLİRLER.GEMİDE ALACARTE VE SELF SERVİCE OLAN RESTAURANTLARDAN SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEK ALINACAĞI GİBİ ,DIŞARIDAN YOLCU BERABERİNDE YİYECEK,İÇECEK GETİRİP GEMİDE YİYİP,İÇEBİLİR.  

 

top