Fırsat Turlarımız
(May 06, 2014)
FIRSAT TURLARIMIZI VE PROMOSYON GEZİLERİMİZİ ACENTAMIZDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. ATHENA TOUR 0212 296 93 47 / 48 www.athenatour.com    info@athenatour.com 
   |    (Jun 22, 2011)
FIRSAT TURLARIMIZI VE PROMOSYON GEZİLERİMİZİ ACENTAMIZDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. ATHENA TOUR 0212 296 93 47 / 48 www.athenatour.com    info@athenatour.com  
   |   
Error
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
  • Error loading component: com_content, 1
  • Error loading component: com_content, 1

Articles


İĞNEADA & KIYIKÖY & LONGOZ
* * * * * İĞNEADA RESORT OTEL Konaklamalı

9 - 10 Ekim 2021 ( 1 Gece - 2 Gün )

          

 

1.GÜN:
07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 08.00 Pangaltı Ofis Önü, 08.30 İncirli Ömür Restaurant önünden hareketle Çerkezköy Vize yolunu takiben ormanlarının içinden yolculuk yapıp Trakya’nın Gizemli Kasabası Kıyıköy’e varış, Bizans ve Osmanlı’nın izlerini taşıyan Buram Buram Nostalji kokan Kıyıköy’de Kıyıköy Kalesi, Kıyıköy Evleri, Kıyıköy Limanı sahilin temiz havası, bozulmamış mimari dokusu, eşsiz güzellikteki doğası, leziz deniz ürünleri ile dikkat çekiyor. Kıyıköy ortaçağ Salmydessosu’nun surla çevrili alanı içinde yer almış doğusu Karadeniz’e, kuzey ve güneye bakan yamaçları dere vadisine dimdik inerken, sadece batı yönü geçit vermiş antik kentin surları ve il kez Lustirianus döneminde 6.yüzyılda yapılmış olan Kalesi. 9 ve 10. Yüzyılda da onarım görmüş. Kıyıköy’de öğle yemeğinde arzu edenler Balık menüsünün alınması sonrası Trakya’nın önemli doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada’ya ormanla kaplı yolunda iki buçuk saatlik bir yolculukla ulaşıyoruz ve daha sona harap, yıkılmış kalesi içinde odunculuk ve balıkçılıkla geçinen Rumların yaşadığı evler görüp İğneada limanına gidiyoruz. Ardından fotoğraf çekmeye elverişli manzarasından ve eşsiz temiz havasından yararlanıyoruz. İğneada’daki otelimize doğru yola koyuluyoruz.

2.GÜN:
Sabah kahvaltının ardından Otel aktivitelerinden faydalanma imkanı sonrası otelden ayrılış. Dünya’nın ender ekosistemlerinden olan İğneada Longoz ormanlarını ve Gölleri’ni görüyor fotoğraflıyoruz. Longoz ormanları içerisinde 671 çeşit bitki,226 çeşit kuş,26 çeşit balık, 27 tür sürüngen (zararsız),311 tür böcek,65 çeşit memeli yaşamaktadır. Keyifli Longoz ormanları doğa yürüyüşümüz yaklaşık 2 saat sürmekedir. Longoz Ormanlarını gezimizin sonrası Beğendik köyü gezisi sonrası İstanbul’a hareket. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turun sona ermesi.


1 Kişi : 990 TL ( İki Kişilik Odada Kişi Başı )

 


TURA DAHİL OLAN HİZMETLER:
1 Gece * * * * * İğneada Resort Otelde  Yarım Pansiyon konaklama (Sabah-Akşam Yemek  şeklinde )
Gidiş-Dönüş Ulaşım
Programda yazılı olan tüm çevre gezileri
Prof. Rehberlik Hizmetleri
Otobüs içi İkramlar 

TURA DAHİL OLMAYANLAR:
Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Otelde alınan extralar
Tüm Öğle yemekleri Hariçtir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

top