Fırsat Turlarımız
(May 06, 2014)
FIRSAT TURLARIMIZI VE PROMOSYON GEZİLERİMİZİ ACENTAMIZDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. ATHENA TOUR 0212 296 93 47 / 48 www.athenatour.com    info@athenatour.com 
   |   


ESKİŞEHİR & ODUNPAZARI
1 - 2 Aralık / 12-13 Ocak  
( 1 Gece - 2 Gün )
1 Kişi : 349 TL


BURSA & ULUDAĞ
22 - 23 Aralık / 2 - 3 Şubat
1 Gece - 2 Gün
1 Kişi : 379 TL


BOLU & ABANT & CENNETGÖL
19 - 20 Ocak / 9 - 10 Şubat    
( 1 Gece-2 Gün )
1 Kişi : 349 TL

YURT ICI TURLAR

 

ESKİŞEHİR & ODUNPAZARI
4 - 5 Kasım 2017 ( 1 Gece - 2 Gün )


 

1.GÜN :
Saat 06:30 Pangaltı Ofis önünden  hareket. Adapazarı, Pamukova, Bözüyük yol güzergahını takiben yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk sonrası  Eskişehir’e varış. Sazova bilim ve kültür parkına hareket ediyoruz. Korsan gemisi ve yepyeni çehresi ile bizleri karşılayan Eskişehir’de bilim ve kültür parkı gezimiz sonrası, Havacılık Müzesi, Devrim Arabası gezimiz ardından vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından Kent parka hareket ediyoruz. Kent parkta bize Akdeniz sahillerini anımsatan plajları, havuzları geziyoruz. Fotoğraf karelerimizi aldıktan sonra Venedik kanallarını anımsatan Porsuk nehrinde yapacağımız keyifli Tekne Turu sonrasında çarşıda serbest zaman veriyoruz. Otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN :
Kahvaltımızın ardından şu anda tadilatı devam eden 1881 Yılında yapımına başlanılan Sivrihisar’daki Surp Yerortutyun Kilisesi’ni Ziyaret ediyoruz.  Ziyaretimizin ardından  Odunpazarı’na hareket
;Odunpazarı Evleri... Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evlerdir. Safranbolu, Beypazarı, Göynük gibi yerlerdeki mimari özellik ve motifleri taşırlar. Ardından Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimize başlıyoruz; Müze, Türkiye'nin ilk cam sanatları müzesidir. Bir sonraki durağımız ise Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi' nde bu devletin kuruluş öyküsü belgelerle yer almaktadır. Müzede, Türkiyenin kuruluşunu anlatan 130 fotoğraf, Mustafa Kemal Atatürkün çeşitli dönemlere ait 51 portresi bulunmakta, bunların her biri tarihe tanıklık etmektedir. Kurşunlu camii ve Külliyesi; Eskişehir'in güneyinde, Yukarı Mahalle Odun Pazarı'nda bulunan Kurşunlu Külliyesi Lületaşı Müzesi, Atlıhan; el sanatları çarşısı gezileri. İçinde 23 satış birimi ve atölye bulunan Atlıhan'da, lületaşı, gümüş işlemeciliği, cam, seramik, pişmiş toprak kaplar,tezhip, ebru, hat gibi geleneksel el sanatları ile yöresel el sanatları ürünlerinin satışı yapılıyor.Gezimizin ardından Serbest zamanımızın ardından İstanbul’a hareket. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve turun sona ermesi.
  

1 Kişi : 295 TL ( İki Kişilik Odada Kişi Başı )
 


TURA DAHİL OLAN HİZMETLER:
1 Gece Otelde  Yarım Pansiyon konaklama (Sabah-Akşam Yemek  şeklinde )
Lüx konforlu otobüsler ile Gidiş-Dönüş Ulaşım
Programda yazılı olan tüm çevre gezileri
Prof. Rehberlik Hizmetleri
Otobüs içi İkramlar 

TURA DAHİL OLMAYANLAR:
Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Otelde alınan extralar
Tüm Öğle yemekleri Hariçtir. Porsuk Tekne Turu Hariçtir.

ÖNEMLİ NOTLAR:
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

 

top